LS, Solanco, Central Place 2 on All-Section Softball Teams

LL All-Stars
Gabby Wettig and Emma Damon

Lancaster-Lebanon League softball coaches have selected the following all-stars for the 2022 season. (Pictured are Gabby Wettig and Emma Damon of Manheim Central.)

All-Section 1 and 2

Keiva Middleton, Lampeter-Strasburg, P

Delaney Smith, Manheim Township, C

Kara Scranton, Lampeter-Strasburg, 1B

Emily Riggs, Penn Manor, 2B

Emily Sims, Solanco, SS

Holly Grube, Solanco, 3B

Emily Beale, Warwick, CF

Sydney Stewart, Elizabethtown, CF

Maddie Russell, Ephrata, OF

All-Section 3 and 4

Gabby Wettig, Manheim Central, P

Gabby Smith, ELCO, P

Hope Ritchie, Northern Lebanon, 1B

Lynsie Mauser, Northern Lebanon, 2B

Emma Damon, Manheim Central, SS

Ashley Tidd, Octorara, SS

Bella Mackison, Donegal, CF

Autumn Bohr, Northern Lebanon, CF

Madeliene Gerz, Lancaster Mennonite, CF

Section 1

First Team

Emily Riggs, Penn Manor, 2B

Madeline Mitchell, Penn Manor, OF

Jordan Bailey, Penn Manor, C

Julie Bowmaster, Penn Manor, P

Audrey Paterson, Penn Manor

Delaney Smith, Manheim Township, C

Annika Smith, Manheim Township, SS

Megan Marks, Manheim Township, P

Jenna Ober, Warwick, P

Emily Beale, Warwick, CF

Isabella Smithson, Warwick, C

Samantha Shaak, Warwick, 1B

Courtney Guthrie, Hempfield, P

Olivia Cover, Hempfield, C

Avery Landis, Hempfield, 3B

Carly Ernst, Hempfield, RF

Riley Rohrer, Cedar Crest, C

Reese Arnold, Cedar Crest, P

Honorable Mention

Reagan Soboleski, Penn Manor

Kira Green, Penn Manor

Olivia Yoder Manheim Township, CF

Allison Forsythe, Warwick, LF

Roxana Smithson, Warwick, SS

Elizabeth Williams, Hempfield, SS

Sydney Black, Cedar Crest, CF

Brooke Zimmerman, Cedar Crest, 3B

Section 2

First Team

Kara Scranton, Lampeter-Strasburg, 1B

Brooke Zuber, Lampeter-Strasburg, C

Ally Raub, Lampeter-Strasburg, 2B

Keiva Middleton, Lampeter-Strasburg, P

Rebecca Foulk, Solanco, C

Holly Grube, Solanco 3B

Emily Sims, Solanco, SS

Anne Sexton, Solanco, P

Jessica Zimmerman, Elizabethtown, SS

Sydney Stewart, Elizabethtown, CF

Brooke Bryan, Elizabethtown, P

Astyn Calaman, Elizabethtown, C

Ali Williams, Ephrata, 2B

Ellie Meier, Ephrata, P

Maddie Russell, Ephrata, OF

Laken Smith, Conestoga Valley, C

Becca Hartranft, Conestoga Valley, OF

Rhiannon Henry, Conestoga Valley, P

Honorable Mention

Ava Fair, Elizabethtown, 2B

Kendal Janssen, Solanco, OF

Sereniti Zidik, Lebanon, P

Kaliana Auchey, Ephrata, SS

Cassie Horning, Conestoga Valley, SS

Julia Gierard, Lampeter Strasburg, OF

Section 3

First Team

Abby Palkovic, Northern Lebanon, C

Autumn Bohr, Northern Lebanon. CF

Hope Ritchie, Northern Lebanon, 1B

Lynsie Mauser, Northern Lebanon, 2B

Cara Biesecker, Donegal, P

Emma Garber, Donegal, 1B

Bella Mackison, Donegal, C

Gabby Wettig, Manheim Central, P

Emma Damon, Manheim Central, SS

Mickey Lauver, Manheim Central, CF

Gabby Smith, ELCO, P

Hayley Krill, ELCO, 1B

Emily Dietrich, ELCO, C

Lexi Rhoads, Cocalico, C

Haley Schoener, Cocalico, P

Ashley Tidd, Octorara, 3B

Sydni King, Garden Spot, SS

Emma Royle, Garden Spot, 2B

Honorable Mention

Olivia Shutter, Northern Lebanon, SS

Brooke Beamesderfer, Northern Lebanon, 3B

Natalie Colwell, Donegal, CF

Ruth Myers, Donegal, CF

Miranda Ober, Manheim Central, 1B

Riley Hostetter, Manheim Central, OF

Abigail Hassler, ELCO, OF

Caitlyn Kleinfelter, ELCO, OF

Kelsey Breneman, Cocalico, 2B

Bethany Herr, Cocalico, OF

Victoria Wood, Octorara, CF

Haley Nuse, Octorara. 1B

Rylee Manning, Garden Spot, 1B

Lindsay Lapp, Garden Spot, CF

Section 4

First Team

Danika Setlock, Annville Cleona, SS

Meda Pulaski, Annville Cleona, P

Ella Andrews, Annville Cleona, 1B

Tori Cisney, Annville Cleona, 3B

Ashlyn Shaak, Annville Cleona, OF

Emily Ammon, Pequa Valley, C

Sara Armont, Pequa Valley, CF

Carissa Mulder, Pequa Valley, 2B

Hailey Yothers, Pequa Valley, 1B

Madelyn Detz, Lancaster Catholic, 2B

Lyla Mauer, Lancaster Catholic, OF

Olivia Reichert, Lancaster Catholic, 1B

Ellie Lefever, Lancaster Mennonite, C

Madeliene Gerz, Lancaster Mennonite, CF

Rachel Lane, Lancaster Mennonite, P

Victoria Martinez, Columbia, C

Madison Bootie, Columbia, CF

Honorable Mention

Josie Clay, Annville Cleona, OF

Victoria Smoker, Pequa Valley, P

Julia Fisher, Lancaster Mennonite, SS

More Noteworthy

 

Website Sponsors

Charles F. Snyder Funeral Home and Crematory is a proud Gold Sponsor of Lancaster County Sports Hall of Fame.

Donegal Insurance Group is a proud Gold Sponsor of Lancaster County Sports Hall of Fame.

Alice's Diner and Family Restaurant is a Bronze Sponsor and sponsor of our trivia contest. Click here to enter the current contest and a chance to win a $20 gift certificate.